Szkic do portretu Ozdowskich

 

Moi Drodzy,

 

Już wkrótce pojawi się nowa wersja strony – obiecuję! Przybyło nas, oj przybyło …. Otrzymałem od Was wiele ciekawych, nowych materiałów i mam nadzieje, że uda mi się je opracować i udostępnić.

 

Przy tej okazji zmienimy też nieco układ naszej witryny (i poprawimy błedy …). Apeluję więc o jeszcze trochę cierpliwoœci i wyrozumiałoœci.

 

Przy okazji stała proœba : uaktualniajcie informacje o sobie, prostujcie pomyłki. Każdy ma oczywiœcie pełen prawo do decydowania o tym, jakie informacje (i czy w ogóle) będš o nim zamieszczone.

 

Wszystkich, którzy zawitali tu po raz pierwszy uprzejmie proszę o zapoznanie się z  zakładkš zasady  i serdecznie zachęcam do współpracy w tworzeniu naszej strony.

 

Serdecznie pozdrawiam

Maciej Ozdowski

 

[Kontakt]

 

 

 

 

 

VII 2014

Po bardzo długiej przerwie dołšczamy z kolejnymi informacjami.  Milo mi poinformować, że nakładem Instytutu Pamięci Narodowej ukazała się ksišżka Patryka Pleskota

„Polska – Australia – Solidarnoœć. Biografia mówiona Seweryna Ozdowskiego”  

Po dalsze szczegóły zapraszam na stronę IPN :

http://ipn.gov.pl/publikacje/ksiazki/polska-australia-solidarnosc.-biografia-mowiona-seweryna-ozdowskiego

 

Wczesniejsze :

Po dłuższej przerwie nadeszła pora na zamieszczenie nowych informacji. Zaktualizowałem dane Seweryna,pPrzybyło zdjęcie Pawła, ks. Michała. W dziale archiwum wkrótce pojawiš się zdjęcia Ozdowskich z Kalisza.

V

Witamy na œwiecie Lachlana Alexandra który urodził się w kwietniu 2006r. Rodzicom i dziadkom gratulujemy! Na stronach dzięki materiałom nadesłanym przez Seweryna (dziękujemy)  pojawilo się sporo nowych zdjęć i uzupełnień np. zdjęcia Seweryna Lucjana.

12.04

Zgodnie z zapowiedziš pojawił się na naszej liœcie major Ignacy Ozdowski. Przybyło tez kolejne drzewko 'kaliskie' otrzymane dzięki uprzejmoœci p. Mariana z Kalisza.  To ponad 50 nowych imion (!) - w najbliższym czasie pojawiš się one na z opisami na liœcie.

3.04

Dzisiaj witamy p. Marcina Ozdowskiego (studenta z Warszawy) - bliższe dane wkrótce; Konradowi Ozdowskiemu gratulujemy II miejsca w konkursie recytatorskim w Szkole Podstawowej w Wiœlince a p. Wiesławie wygranej gry rodzinnej  w konkursie Danona ; p. Marii składamy spóŸnione wyrazy uznania za zakup na aukcji charytatywnej bombki z autografem Janusza Gajosa.

I zapowiedzi : w najbliższym czasie pojawi się kolejne drzewko - 'kaliskie'

17.03

Po dłuższej przerwie spędzonej m.in. w wirtualnych bibliotekach poznańskich pora na kolejne zmiany :

przybywa dział archiwum gdzie znajdziemy m.in. nekrologi Julii i Ireny , wspomnienia o Marii i Sewerynie, informacje o Murzynowie.

Wielkopolska biblioteka cyfrowa umożliwia dostęp do spisów adresowych Poznania - zachęcam do zapoznania się z wynikami poszukiwań.

Zmieniajš lub uzupełnione także dane : Agnieszki, 

  Konstantego , Tomasza  (polecamy link do strony z wywiadem ).

Jednoczeœni odnotujmy pojawienie się w sieci : Andrzeja Ozdowskiego- górnika z kopalni Thorez , Małgorzaty Miza-Ozdowskiej psychologa z Opola, Wiesławy Ozdowskiej z Wiœlinki.

Mam nadzieję ,że w wkrótce otrzymam informacje z Centralnego Archiwum Wojskowego i na stronie pojawiš się dane Ignacego Ozdowskiego z Inowrocławia - jedynego na naszej liœcie kawalera orderu Virtuti Militari.

 

 

25.01

Zamieszczam kolejne drzewko "płockie".  Lista imion uwzględnia już rodzinę p. Adam a z Siedlec, a na stronie z najstarszym drzewkiem pojawił się Roch wraz z uzasadnieniem dlaczego akurat w tym miejscu.

 

 

22.01

Lista imion zawiera już drzewo "wielkopolskie" i dane o rodzinie Janusza z Wałbrzycha. Bardzo proszę o sygnalizowanie ew. błędów (lista przekroczyła juz 300 imion!). Nie wykorzystałem jeszcze wszystkich otrzymanych materiałow i wspomnień - będš one sukcesywnie publikowane.

Gdyby Sylwia nie wykonała kilku telefonów temat byłby chwilowo zamknięty - ale dzięki jej działaniom mamy do wpisania jeszcze jedno drzewko i kilkanaœcie nowych osób . Wszystko wskazuje, że to jeszcze nie koniec!

Wkrótce uzupełniamy dane o Ozdowskich z rejonu Płocka a takze - dzięki uprzejmoœci p.Adama - o osobach z okolic Siedlec.

 

 

17.01

Dziœ przybyły dwa drzewa : Janusza i Emily

 oraz mapki na stronie "Geneza"

Doszły do mnie głosy, że kłopoty z aktywnymi przyciskami w menu po lewej stronie ekranu - dodaję więc klasyczne hiperłšcza poniżej przycisków.

 

15.01.2006

Moi Drodzy,

Odzew przeszedł moje najœmielsze oczekiwania. Otrzymałem wiele bardzo miłych listów z masš ciekawych informacji, za które serdecznie dziękuję

Miałem zamiar zbiorczo w jednej aktualizacji umieœcić wszelkie poprawki i uzupełnienia. Praktycznie  jednak każdy dzień przynosi nowe szczegóły i pojawiajš się nowe imiona, nowe daty, nowe miejscowoœci. Tak więc nie pozostaje mi nic innego, jak tylko systematyczne dokonywanie zmian.

Dziœ zamieszczam znacznie rozszerzone drzewo wielkopolskiej gałęzi rodu ( w kolejnoœci alfabetycznej dziękujšc Adamowi, Agacie, Michałowi, Piotrowi, Stanisławowi, Sewerynowi, Tomaszom za wielkš pomoc i miłe maile).

Lista imion (jako najbardziej pracochłonna częœć) będzie musiała poczekać jeszcze kilka dni.

W dziale Mapki przybyły dane o rozmieszczeniu Ozdowskich w Polsce  roku 2002 ( z dokładniejszym podziałem na powiaty).

Pod hasłem Geneza zamieœciłem informacje o pochodzeniu nazwiska i kilku rzeczownikach majšcych z nim zwišzek.

Wkrótce przybędš kolejne drzewa : Janusza z Wałbrzycha , Daniela z USA i informacja o możliwych połšczeniach drzewa XVIII w z gałęziš wielkopolskš,

 

 

19.12.2005

 

Strona ta jest próbš zebrania informacji o rodzinie Ozdowskich na przestrzeni wieków. Myœlę, że wielu z nas od czasu do czasu wyszukuje w Internecie dane o znanych i nieznanych osobach noszšcych to samo nazwisko.

Kilka lat temu wyszukiwarki na hasło ‘Ozdowski’ zwracały 30-40 adresów, dziœ gdy liczba ta przekracza 30.000, czas najwyższy spróbować zebrać maksimum możliwych informacji.

Ponieważ zawsze interesowała mnie dostępnoœć danych w sieci, informacje pochodzš w przeważajšcej częœci z Internetu. kompilacjš danych dostępnych w Internecie dla każdego. Mogš być więc obarczone licznymi błędami. Zawierajš szczegóły często nienajwyższej wagi zamiast prawdziwych osišgnięć i sukcesów.

Wychodzę jednak z założenia, że lepsze dane szczštkowe, niż żadne, dlatego też stronę okreœliłem mianem szkicu.

Oczywiœcie nie sposób nie uzupełnić danych internetowych o informacje pochodzšce z pamištek i przekazów rodzinnych.

Wielkš pomoc stanowiły tzw.Teki Dworzaczka  - niestrudzonego badacza dziejów Wielkopolski, opracowane w wersji elektronicznej przez Bibliotekę Kórnickš PAN. 

Niezwykle wiele danych dostarczyło opracowane przez Izydora Ozdowskiego drzewo genealogiczne (i to zarówno w linii męskiej jak i żeńskiej, co stanowi niezwykle trudne zadanie).

 

Moi Drodzy,

Mam nadzieję, że uzupełnicie podane na tej stronie informacje, że uda się połšczyć kolejne pokolenia i stworzyć spójny obraz rodu Ozdowskich.

Proszę o to zarówno najstarszych jak i najmłodszych, dla których Internet jest ‘od zawsze’ czšstka życia codziennego. To wam będzie najłatwiej przesłać informacje uzyskane od rodziców czy dziadków.

A przy tej okazji będziecie mieli okazję zadać pytania, dopóki żyjš ci, którzy mogš na nie odpowiedzieć …

 

Zapraszam do nawišzania kontaktów i pozdrawiam

Maciej Ozdowski

 

 

Licznik

[Zasady]      [ Imiona ]

      [Mapy]

     [Drzewa]    [Archiwum ]  [Kontakt]